Про Ліцей


Освіта — найвеличніше з усіх земних благ, але тільки тоді, коли вона найвищої якості. Інакше вона абсолютно даремна.

Р.Кіплінг

Технічний ліцей Національного Технічного університету України «КПІ» — це навчальний заклад для дітей, які мають зухвалі плани і надії, сповнені настрою пізнавального романтизму, прагнуть оволодіти системою знань та навичками наукової, дослідницько-експериментальної, конструкторської, винахідницької, раціоналізаторської діяльності та навичками роботи з сучасною технікою.

Ліцей засновано в 1993 році Київським політехнічним інститутом та Державною адміністрацією Залізничного району м. Києва.

Сьогодні в ліцеї навчається 734 учнів за напрямками фізико-математичний, економічний та інформаційно-технічний. Працює 70 досвідчених педагогічних працівників, з них 13 сумісників, вчителів вищої категорії - 38, І категорії – 18, ІІ категорії – 5, спеціалістів - 9 вчителів, 3 кандидати наук, 10 вчителів  має звання "Старший вчитель",  17 вчителів  має звання «Вчитель-методист», 2 майстри спорту,  7 відмінників освіти України, 1 заслужений працівник освіти України і 1 заслужений працівників народної освіти України

Справедливість і доброзичливість у стосунках учнів з викладачами сприяє створенню в колективі атмосфери довіри. Колектив ліцею – це здорова сім’я педагогів-однодумців, ліцеїстів та батьків ліцеїстів.

У нашому ліцеї дитина оточена теплом і турботою. Це школа, де дитину сприймають як особистість з її нахилами, інтересами та потребами. Кожному учневі створені сприятливі умови для творчого розвитку.

Вивчаються дві іноземні мови (англійська, німецька), здійснюється поглиблене вивчення предметів.


Тісні зв’язки з вищими навчальними закладами, перш за все з Національним технічним університетом України «КПІ», Університетом ім. Т.Г.Шевченка, Центральним інститутом післядипломної педагогічної освіти, допомагають із року в рік виконувати головну мету ліцею, яка полягає в тому, що:

 • кількість бажаючих дітей вступити до ліцею на навчання постійно зростає;
 • викладачі Технічного ліцею пишуть підручники за якими навчаються учні загальноосвітніх навчальних закладів України;
 • постійно зростає кількість дітей, які стають призерами Всеукраїнських олімпіад та Малої академії наук;
 • задоволені навчальновиховним процесом батьки та учні;
 • з року в рік покращується матеріальнотехнічна база ліцею;
 • і саме важливе те, що 100% ВСТУП УЧНІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЗАБЕЗПЕЧУЄТЬСЯ:
 • високим фаховим рівнем викладачів;
 • фундаментальною фізико-математичною підготовкою;
 • гармонійним циклом природничих та гуманітарних предметів;
 • єдністю навчання та виховання;
 • сучасною обчислювальною технікою та комп’ютерізацією учбового процесу.

Більш 300 ліцеїстів щороку стають призерами районних, міських та Всеукраїнських олімпіад, а також біля 80 учнів стають призерами Малої Академії наук, займаючись науковою роботою. Кожен випускник ліцею здобуває таку освіту, яка буде основою його конкурентоспроможності на світовому та національному ринках праці.

У ліцеї ефективно працює психолого-педагогічна служба під керівництвом заслуженого працівника народної освіти України Шамрай Л.І.

Ми надаємо додаткові можливості для задоволення освітніх потреб:

Математичні гуртки: «Математичний калейдоскоп,  «Еврика», «Лабіринтами математики», «Математичне суцвіття», « У світі цікавих задач», «Лабіринтами олімпіадної математики», «Олімпійські надії» « До математичного олімпу»;

Фізичні гуртки:  «Фізика неймовірного», «Фізика живої природи», «Електричні та звукові явища в живій природі»;

Історичні гуртки: « Історичні нариси»;

Позакласний центр творчості: «Літературна Вітальня», «Мовна скарбниця», «Краєзнавство», «Театр психологічних мініатюр», «Європейський клуб», «Художня самодіяльність»;

Спортивні секції: "Настільний теніс", "Сучасні бойові мистецтва", "Баскетбол", "Спортивно-бальні танці", "Плавання", "Шахи", "Футбол".

Учні ліцею користуються спортивним комплексом, басейном лабораторіями НТУУ «КПІ» та науковою бібліотекою.

Стратегічна мета ліцею навчити дітей жити у світі, який постійно змінюється, спонукати їх самих виступати у ролі «носіїв змін».

У цій роботі велика заслуга педагогічного колективу Технічного ліцею НТУУ «КПІ», батьківської громадськості та адміністрації ліцею.

За результатами зовнішнього незалежного оцінювання Технічний ліцей НТУУ «КПІ» входить у десятку кращих загальноосвітніх навчальних закладів України.